Obecní zpravodaj - článek o TJ Sokol Přezletice

17.07.2012 10:16

TJ Sokol Přezletice obnovuje činnost


Dobrý den, v tomto článku bych Vám rád přiblížil činnost TJ Sokol Přezletice v současné a také v budoucí době.


Sport v současné době nepatří u mládeže zrovna mezi nejoblíbenější činnosti a ani státní instituce a ostatní organizace, které podporovaly sport, tuto činnost již nepodporují……Nikde nejsou peníze (Sazka je prodaná a tak velké finanční toky, které od Sazky prostřednictvím ČSTV byly směrovány k jednotlivým sportovním klubům, jsou zcela nulové). Mnoho sportovišť z těchto důvodů také zaniklo, popř. stále chátrají, některá byla prodána developerům pro výstavbu rodinných domů apod. Ale....


Sedavá povolání popř. sezení při dlouhých studiích si vybírají svoji daň a tak si člověk pak rád protáhne svaly. Ale kde? Na mnoho hřišť člověka ani nepustí, jelikož většinou patří velkým sportovním klubům a nejsou určeny pro širokou veřejnost popř. za to člověk musí patřičně zaplatit a čekat kdy že se dostane na řadu.


Ale proč by Přezleťáci měli jezdit někam daleko na nějaká sportoviště, když tu máme poměrně pěkné jedno a přímo pod nosem? Pravda, také se už začalo pomalu řadit k těm chátrajícím. Proto jsme se dohodli, že bychom se pokusili o obnovení činnosti TJ Sokol Přezletice a opravili a opět zprovoznili i jeho sportoviště, jak fotbalové hřiště, tak kurty (tenis, nohejbal..).


Abychom vůbec mohli toto uskutečnit bylo nutné začít vlastním Sokolem jako organizací jako takovou. TJ Sokol Přezletice má poměrně velkou historii a tradici a mnoho z nás se pod touto hlavičkou prohánělo po kurtech, hrálo ping-pong a především oddíl gymnastiky pod vedením pana Vojky dosáhl poměrně velkých úspěchů. Asi před 2 měsíci jsem převzal agendu týkající se TJ Sokol Přezletice od Ing. Pavla Halíka.


Nyní je tedy kontakt na TJ Sokol Přezletice tento:


Tělovýchovná jednota Sokol Přezletice

Miloslav Šulc

Veleňská 105

25073 Přezletice

Tel. : 602556471

Email: tjsokolprezletice@seznam.cz

A co jsme za ty dva měsíce udělali?

Nejdříve bylo nutné vyřídit agendu samotného Sokola tzn. Aktualizace registrace na Ministerstvu vnitra a u ČSTV. Dále bylo nutné udělat novou přípojku elektriky na hřiště, jelikož původní přípojka byla odstřižena. Nyní se nám povedlo přípojku zprovoznit, je provedena revize a přípojka má vlastní hodiny. Dále byly provedeny brigády na kterých byly provedeny úklidové práce ( prořez stromů, stříhání tůjek, sekání trávy apod.), dále byla opravena vodárna, bylo zakoupeno čerpadlo pro postřik kurtů, kurty byly vyčištěny a jejich údržba bude i nadále pokračovat, byly opraveny fotbalové brány…

Co je nyní v plánu?

Zcela zprovoznit kurty, opravit „boudu“ tj. malý domeček kde se ukládají věci spojené s hřišti (sítě, míče, počítadla,vápno apod.), opravit ploty kolem hřišť, jelikož síla a blbost vandalů nemá hranic a ostatní činnosti jejímž cílem je zprovoznění a zkulturnění tohoto sportoviště.

Samozřejmě hřiště bez hráčů je pouze plocha, na které roste tráva nebo práší antuka a proto píši i tento článek. Máte-li zájem stát se členem TJ Sokol Přezletice a zahrát si fotbal, tenis, nohejbal v Přezleticích , máte-li zájem spolupracovat s námi na provozu i třeba prostřednictvím sponzorství těchto hřišť popř. i máte-li jakýkoliv dotaz týkající se výše uvedeného, obraťte se na mne.

S pozdravem

Míla Šulc

TJ Sokol Přezletice